❗СМЕРТЬ ВІД СКАЗУ ❗

Дата: 01.03.2024 10:36

Мешканець селища Печеніги Чугуївського району Харківської області у віці 59 років помер від сказу. Він був покусаний власною кішкою, яка згодом загинула. За медичною допомогою з приводу укусу хворий не звертався, в зв’язку з чим не отримував антирабічне лікування.
На протязі останніх 10 років на території Харківської області було зареєстровано 3 випадки сказу у людини – у 2015, 2022 та 2024 роках. У всіх випадках ушкодження були отримані від власних тварин, антирабічне лікування постраждалі не отримували не усвідомлюючи небезпеки.
Що необхідно знати про сказ? Сказ – хвороба невиліковна, вона завжди призводить до летального наслідку.
У разі виникнення у людини захворювання врятувати хворого вже неможливо. Сказ завжди завершується смертю !!!
Врятувати людину можливо лише шляхом антирабічного лікування. При укусі домашньою чи дикою твариною будь-якої тяжкості та локалізації необхідно промити рану водою з милом, обробити край рани розчином йоду (лише ним!) та негайно звернутися до лікувального закладу. Чим раніше вас огляне лікар, тим більша ймовірність уникнути захворювання. Антирабічне лікування призначається лікарем з урахуванням всіх обставин виникнення ушкоджень, нанесених людині твариною.
Антирабічна допомога надається безкоштовно в лікувальному закладі за місцем проживання.
Вакцинація проводиться сучасними вакцинами. «40 щеплень у живіт» –фейк. Курс вакцинації складається з 5 щеплень. Лікувальні заклади в достатній кількості забезпечені антирабічними препаратами.

Ваше здоров’я та життя залежить від Ваших дій!!