1 березня - Всесвітній день цивільної оборони

Дата: 01.03.2024 10:35

Сьогодні Всесвітній день Цивільної оборони

Це свято відзначається 1 березня з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб.

Цивільна оборона України є державною системою органів управління, сил і засобів, що створюється для організації та забезпечення захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру.

Всесвітній день цивільної оборони має дві основні цілі:
• забезпечення доведення до відома світу громадськості життєвої важливості цивільної оборони та підвищення рівня поінформованості про готовність до запобігання нещасних випадків або стихійних лих та заходів, що вживаються в разі цих інцидентів;
• відзначення зусиль та досягнень національних служб, відповідальних за боротьбу з лихами, вшанування пам’яті жертв.

Під час війни працівники цивільної оборони пліч-о-пліч з військовими рятують мирне населення, розміновують території, де проходили активні бойові дії, знову роблять їх безпечними для життя. Попереду ще дуже багато завдань, адже завдяки нашим захисникам Україна повертає свої території, які на сьогоднішній день несуть небезпеку населенню: мінування лісів, полів, будинків, не розірвані снаряди, — все це є загрозою та нашою новою реальністю.

Проте, злагоджена та професійна робота рятувальників допоможе повернути безпечне та мирне життя в Україну.

Щиро дякуємо усім, хто захищає нас від лих, надзвичайних випадків та агресивних дій окупантів.

Мирного нам всім неба!