Вплив довкілля на ризик виникнення раку

Дата: 08.02.2024 15:12

Як ми вже повідомляли раніше (https://labcenter.kh.ua/?p=35793), третина найпоширеніших онкологічних захворювань може бути попереджена шляхом зменшення впливу чинників ризику.
А щоб зменшити цей вплив, необхідно принаймні знати самі чинники.
❗Нагадаємо про найпоширеніші побутові та природні фактори, а також виробничі процеси з доведеною канцерогенністю для людини:
• сонячна радіація,
• деякі види бактерій та вірусів,
• продукти згоряння сміття, особливо з вмістом полімерних матеріалів,
• викиди при спалюванні вугілля,
• деревообробне і меблеве виробництво із застосуванням фенол-формальдегідних смол,
• використання лаків та фарб, неочищених мінеральних мастил.
Небезпека конкретних речовин чи факторів залежить від рівнів та тривалості дії на людину, а також наявності супутніх чинників, спроможних модифікувати ефект їх впливу.
Тож не нехтуйте заходами для зменшення дії шкідливостей, що чатують на вас у сучасному довкіллі:
• уникайте надмірного впливу сонячних променів: влітку тримайтеся подалі від сонця з 10.00 до 16.00 години, закривайте відкриті ділянки тіла, використовуйте сонцезахисний крем; уникайте соляріїв, вони так само шкідливі, як і природні сонячні промені;
• не нехтуйте порадами лікарів щодо щеплень від вірусів, що можуть спричинити злоякісні новоутворення (вірус гепатиту В, вірус папіломи);
• не допускайте спалювання сміття, цим ви відведете загрозу насамперед від себе;
• дотримуйтесь правил застосування засобів індивідуального та колективного захисту на робочих місцях, не економте на вентиляції. Незважаючи на певні незручності при роботі в респіраторах, рукавицях, спецодязі та інших засобах, їх застосування допоможе вам захиститись від шкідливостей, зберегти здоров’я і довголіття.
☝️ Бережіть себе! І будьте здорові!