Перелік кодів бюджетної класифікації, за якими сплачується рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин

Дата: 21.08.2023 23:06

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» (із змінами) визначено класифікацію доходів бюджету, згідно з якою встановлено коди та найменування податків та зборів. Зокрема, для сплати рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення визначено код бюджетної класифікації 13030000, а саме:

• 13030100 – рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення;

• 13030400 – рентна плата за користування надрами континентального шельфу і в межах виключної (морської) економічної зони;

• 13030500 – надходження сум реструктурованої заборгованості зі сплати рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення;

• 13030700 – рентна плата за користування надрами для видобування нафти;

• 13030800 – рентна плата за користування надрами для видобування природного газу;

• 13030900 – рентна плата за користування надрами для видобування газового конденсату;

• 13031000 – рентна плата за користування надрами для видобування бурштину;

• 13031500 – рентна плата за користування надрами для видобування кам’яного вугілля коксівного та енергетичного;

• 13031600 – рентна плата за користування надрами для видобування залізних руд.

Для сплати рентної плати за користування надрами місцевого значення визначено код бюджетної класифікації 13040000, а саме:

• 13040100 – рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення;

• 13040300 – надходження сум реструктурованої заборгованості зі сплати рентної плати за користування надрами місцевого значення.

Разом з тим, згідно з Довідником відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету, затвердженим наказом Державної казначейської служби України від 28.11.2019 № 336 (із змінами) код класифікації доходів бюджету передбачає такі позиції:

• 13030102 – рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення;

• 13030501 і 13030502 – надходження сум реструктурованої заборгованості зі сплати рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення (за платежами, що розподіляються між державним та місцевим бюджетами);

• 13031002 і 13031003 – рентна плата за користування надрами для видобування бурштину.

•  Слід зазначити, що переліки корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 1994 року № 827 (із змінами).

Отримати інформацію стосовно банківських реквізитів для сплати рентної плати користування надрами для видобування корисних копалин платники мають можливість в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету. При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема, бюджетний рахунок на поточну дату.