Призупинена реєстрація платником ПДВ з 1 серпня 2023 року відновлюється

Дата: 03.08.2023 19:08

З 1 серпня 2023 року набирає чинності Закон України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219), яким скасовується ставка єдиного податку у розмірі 2 відсотки доходу для платників третьої групи.

Платники єдиного податку третьої групи, які використовували особливості оподаткування із ставкою 2 відсотки та які станом на 31 липня 2023 року не відмовилися від їх використання самостійно, з 1 серпня 2023 року автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій вони перебували до обрання таких особливостей оподаткування.

Платникам податків, у яких була призупинена реєстрація платником ПДВ у зв’язку із особливостями оподаткування єдиного податку 3 групи із ставкою 2 відсотки, з 01.08.2023 автоматично відновлюється реєстрація платником ПДВ, права та обов’язки, встановлені розділом V та підрозділом 2 розділу XX Податкового кодексу України.