17 лютого - День вшанування пам'яті загиблих у Єфремівській трагедії

Дата: 17.02.2023 09:43

Шановні жителі Олексіївської громади!

17 лютого 2023 року виповнюється 80 років від тієї трагічної сторінки історії,  коли у  лютому 1943 року фашистами фактично було знищено два села Єфремівка та Семенівка.  Звіряча наруга нацистів назавжди понівечила життя сотень жителів Єфремівки та Семенівки. У селі Єфремівка було спалено 147 подвір’їв,  вбито 453 мирних жителів, з них 240 були спалені живцем у Храмі села Єфремівка. У селі Семенівка від рук фашистів загинуло 412 мешканців. Події в лютому 1943 року не просто сумна сторінка в історії громади, це символ жахливої й кривавої політики нацизму!

Кров невинно вбитих мирних мешканців стукає болем у наші серця і, ми зобов’язані зробити все для того, щоб пам'ять про них завжди була живою для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Пам'ять  винищити не можна.

Той, хто пам'ятає історію, – завжди сильніший і здатен побороти то зло, яке вже сьогодні, у новій формі й сучасних реаліях намагається знищити нашу країну.

Будемо пам’ятати...

Вічна й світла пам'ять  загиблим!

Олексіївський сільський голова                               Анатолій СТРАХОВ