29 січня - День пам'яті Героїв Крут
Шановні жителі громади!
29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
29 січня 1918 року в Крутах перебувало до 520 українських вояків, юнаків і студентів, які стали на захист української державності. Загалом у бою під Крутами загинуло з української сторони, за різними оцінками, 70–100 осіб, які ціною власного життя показали, що любов до Батьківщини й відданість національній ідеї - це і є та могутня й рушійна сила, яка здатна протистояти ворогу, навіть який має чисельну перевагу.
Сміливість та жертовність Героїв Крут зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України, які й сьогодні з гордістю несуть це звання, захищаючи рідну землю від ворожої навали.
Бій під Крутами став боєм за майбутнє України, яка в умовах повномасштабної війни продовжує свою боротьбу за незалежність, суверенітет та вільне майбутнє своїх громадян.
Важливо пам’ятати уроки, які дали нам ті події бою під Крутами. Пам’ять про героїв Крут не тільки формує нас як політичну націю, а й показує, хто ми, що для нас має значення, як ми здатні пам’ятати своїх героїв. Адже усвідомлена, жива і чесна пам’ять – це теж про цивілізаційний вибір.
З повагою
Олексіївський сільський голова Анатолій Страхов