Правила поведінки на льоду

Дата: 15.12.2022 08:44

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ЛЬОДУ

Безпека поводження на водоймах взимку на льоду та при зимовій риболовлі.

1. Коли йдете на риболовлю, не забудьте, обов'язково, взяти телефон. Також покладіть в кишеню два великих цвяхи або ніж – з їх допомогою легше буде вибиратися на кригу в разі провалу.

2. Під час риболовлі на невеликій площі не варто пробивати багато лунок, відстань між ними має бути більше ніж 5-6 метрів.

3. Міцність криги найкраще перевіряти за допомогою плешні - спеціального інструменту для пробивання льоду. Якщо після першого удару з'являється вода - виходити на лід заборонено.

4. Рибалка повинен мати з собою рятувальну мотузку з петлею на одному кінці та вантажем на іншому кінці (маса 400-500 г).

5. Небажано стрибати та бігати по крижині, збиратися великими компаніями.

Також варто пам'ятати про небезпечну товщину льоду:

• Дуже небезпечний лід до 7 см.
  • Виходити на лід одній людині можна, якщо лід товщиною від 7 до 10 см.
  • Для ігор на льоду товщина повинна становити понад 12 см.
  • Легковий автомобіль може виїхати на лід, якщо товщина становить 20-30 см.
  • Більш важкий автомобіль - якщо товщина льоду становить від 30 до 40 см.

Ніякий улов не вартий того, щоб втратити своє життя або здоров'я на зимових водоймах!

Якщо ви провалились у воду

•  зберігайте спокій, не панікуйте;

• голосно покличте на допомогу;

• широко розкиньте руки на краї пролому та утримуйтесь від занурення у воду з головою;

• намагайтеся обережно дотягнутися до якогось предмета, що допоможе вам втриматися чи вибратися на поверхню;

• вибирайтеся на лід без різких рухів, налягаючи на нього грудьми та по черзі витягуючи на поверхню ноги. Намагайтеся зайняти своїм тілом найбільшу площу на льоду;

• вибравшись з ополонки, необхідно відкотитися від неї на безпечну відстань, а потім повзти в той бік, звідки ви прийшли, адже там міцність льоду вже перевірена. Ні в якому випадку не можна швидко бігти до берега, навіть якщо вам цього дуже хочеться;

• далі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками немає, викрутіть мокрий і знову одягніть його. Для зігрівання робіть будь-які фізичні вправи.

Якщо у вас на очах під лід провалилась людина

• крикніть, що ви йдете на допомогу;

• знайдіть предмет, який можна кинути потерпілому (міцну палицю, мотузку, власний пояс, шарф, сумку, якщо вона має довгу та міцно пристрочену лямку;

• наближайтесь до ополонки поповзом, широко розкинувши руки;

• підкладіть під себе дошку, фанеру;

• не підповзаючи до самого краю ополонки (за 3-4 метри), подайте потерпілому  палицю (мотузку, лижу, шарф тощо) і витягніть його на лід;

• витягши потерпілого на лід, разом з ним поповзом повертайтесь на берег;

• якщо на допомогу поспішають декілька людей, можна лягти на лід один за одним, узявшись за ноги, і повзти до потерпілого. Перший у «ланцюгу» подає  потерпілому ремінь, шарф, палку тощо й усі тягнуть його на поверхню криги та відповзають з небезпечної зони;

• витягнувши потерпілого на берег, надайте йому першу допомогу, необхідну при охолодженні організму, викличте швидку допомогу.

Дотримуйтесь правил поведінки на водоймах взимку на льоду та при зимовій риболовлі!  Бережіть себе та своїх близьких!