26 листопада - День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років

Дата: 25.11.2022 20:24

Шановна громадо!

Щороку, в четверту суботу листопада, Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

У 2022 році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 26 листопада.

Україна, внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років, втратила мільйони людських життів. У 2006 році Законом України Голодомор 1932–1933 років був визнаний геноцидом Українського народу. Голодомор спричинив загибель мільйонів українців, завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь. Найвразливішою категорією жертв Голодомору стали діти.

Нашим спільним обов'язком є гідно вшанувати вбитих голодом жертв тоталітарного режиму і передати пам’ять про трагедію наступним поколінням. Минулі злочини не мають повторюватись. Як і геноцидна політика, яка сьогодні здійснюється російською федерацією в Україні. Бо методи агресора тоді і зараз - однакові.

26 листопада о 16.00 долучимося до Загальнонаціональної хвилини мовчання та підтримаємо акцію “Запали свічку пам’яті” й засвітимо  вогник у своїх домівках – як вияв нашої скорботи за жертвами й віри в те, що в майбутньому подібні трагедії не повторяться.

Олексіївський сільський голова                                        Анатолій Страхов