Національний природний парк «Гомільшанські ліси» інформує

Дата: 07.06.2022 11:50

Категорично забороняється заготівля сіна на території Національного природного парку «Гомільшанські ліси»  без ліміту, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування i реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, та дозволу, що видається обласною державною адміністрацією.

За умови отримання суб’єктом господарювання (який має намір в рамках чинного законодавства здійснити заготівлю сіна на землях Олексіївської  територіальної громади, які входять до складу національного природного парку «Гомільшанські ліси») ліміту, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування i реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, та дозволів, що видаються обласними державними адміністраціями, доводимо до Вас особливості режиму сінокосіння на території об’єкту природно-заповідного фонду України, а саме — у господарській зоні Національного природного парку «Гомільшанські ліси»:

1.Уci роботи із заготівлі сіна в об’єкті природно-заповідного фонду України слід розпочинати не раніше 15 червня;

2.Бажаними строками викошування сіна (за умови отримання всіх дозвільних документів) є 15 — 25 червня, тобто, між двома циклами гніздування дрібних наземногніздових птахів (плиски, вівсянки);

3. Для збереження виводків деркача, фазана, куріпки cipoï  та перепілки, а також для збереження дуже корисних для лук ящірок прудких слід викошувати ділянки не від периферїі ділянки до ii центру, а від центру — до периферії a6o «змійкою» (з права — наліво i так від одного краю ділянки до іншого) це допоможе тваринам переміститись на вже скошені a6o ще не охоплені сінокосінням ділянки, винятком с ділянки, де по центру сінокосу с заболочене пониззя, на якому рослинність не викошують;

4. Не викошувати 5-метрову зону навколо заболочених понизь, озер-стариць, тощо. Також заборонено викошування / вирубування чагарників верби у заболочених пониззях.

5. Забороняється випалювання a6o складання на луках чи заболочених пониззях та на берегах річок i озер решток продукції сінокосіння (сіно, солома, зрубане гілля та скошені стебла чагарників, тощо).

У випадку виявлення фактів незаконної заготівлі сіна на території НПП «Гомільшанські ліси» порушники будуть притягуватись до Законом передбаченої відповідальності.