До уваги мешканців Олексіївської сільської територіальної громади!

Дата: 25.04.2022 12:32

Шановні мешканці громади!

Вразі виникнення перебоїв з мобільним зв’язком в населених пунктах громади пропонуємо Вам наступний алгоритм дій.

Українські мобільні оператори Київстар, Vodafone Україна та lifecell реалізували нову можливість у рамках національного роумінгу. Відтепер абоненти можуть користуватися не лише голосовими дзвінками й SMS, а й мобільним 2G/3G інтернетом на швидкості до 512 Кбіт/с, щоб обмінюватися повідомленнями в месенджерах або шукати інформацію в інтернеті.

Нагадаємо, що національний роумінг дозволяє при зникненні зв’язку одного оператора підключатися до мережі іншого. Наразі наявність мобільного інтернету не менш важлива за дзвінки, адже дозволяє бути на зв’язку з близькими онлайн та перевіряти актуальні новини. При цьому тарифікація послуг у національному роумінгу зберігається відповідно до тарифного плану оператора, послугами якого користується абонент.

Для абонентів lifecell національний роумінг працює автоматично. Якщо підключення до мережі іншого оператора не відбувається, необхідно здійснити налаштування вручну.

Абоненти Київстар та Vodafone можуть скористатися цією опцією, здійснивши налаштування вручну на смартфоні:

• відключити автовибір мережі

на Android: Налаштування – Мобільна мережа (чи Підключення) – Оператор

на iOS: Параметри – Стільникові дані – Вибір мережі;

• знайти й вибрати доступну мережу: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR чи lifecell;
  • якщо зареєструватися не вдалося, треба спробувати ще раз або вибрати іншу мережу;
  • перевірити можливість використання мобільного інтернету – відправити повідомлення в месенджері.

Звертаємо увагу, що підключення національного роумінгу може створити додаткове навантаження на мобільні мережі. Для того, щоб усі абоненти мали доступ до зв’язку у важливий момент, оператори радять:

• вимкнути автозавантаження в месенджерах та інших додатках. Наприклад, автоматичне оновлення в Play Market та App Store через мобільні мережі;
  • у налаштуваннях смартфона можна заборонити додаткам, що працюють у фоновому режимі, використовувати мобільний трафік;
  • встановити нижчу якість відео в YouTube та інших відеострімінгових сервісах;
  • за наявності варто використовувати Wi-Fi.

До того ж абонентам важливо раз на день намагатися повернутись (підключитись) до мережі свого оператора – вручну або увімкнувши автовибір мережі.

Вразі відсутності доступу до мережі INTERNET пропонуємо Вам скористатись офлайн-месенджерами.

Як працюють офлайн-месенджери

Все досить просто. При встановленні на кілька смартфонів деякі з цих застосунків можуть зв'язуватися одне з одним безпосередньо через вбудований вай-фай або блютуз. Цей спосіб називають Mesh або комірчастою мережею.

Кожен телефон – це осередок, який виступає в ролі ретранслятора сигналу. Чим більше таких осередків – тим ширше мережа. Наприклад, якщо жителі одного кварталу встановлять собі один з таких месенджерів, то мережа охопить весь квартал.

Які є офлайн-месенджери

• Bridgefy;
  • Програма працює на Android і iOS.

Працює по Bluetooth, дозволяє спілкуватися в радіусі 100 метрів. Проте адресат повинен бути у вашому списку контактів.

Можна відправляти не тільки повідомлення, але й фото. Також є режим мовлення: можна відправити повідомлення всім, хто поруч, навіть якщо їх немає в списку контактів – наприклад, прохання про допомогу або важливу інформацію.

• Briar;
  • Програма працює на Android.

У теорії, призначений для активістів, журналістів і всіх, кому потрібен безпечний спосіб спілкування. За своєю суттю, це звичайний месенджер, який при необхідності трансформується в офлайн для посилання повідомлень по Bluetooth.

Водночас можна створювати форуми для питань і повідомлення в блозі, не виходячи з програми.

• Rumble;
  • Програма працює на Android.

Після встановлення з'єднання через WiFi або Bluetooth дозволяє вільно спілкуватися і обмінюватися фото без використання мережі.

Єдиний недолік: застосунок можна завантажити тільки на сторінці розробників, тому потрібно повозитися з настройками. Зайди в розділ "Безпека" на телефоні і дозвольте "Установку застосунків із зовнішніх джерел".

• Vojer;
  • Програма працює на iOS.

Окрім звичайних повідомлень, можна відправляти голосові & файли та текст. Застосунок гарантує повну анонімність. Під час налаштування не потрібно надавати додаткових дозволів окрім доступу до Wi-Fi, Bluetooth, мікрофону і галереї.

Разом ми сила! Все буде Україна!

Підготовлено за матеріалами: https://www.vodafone.ua/news/nacional-rouming-mob-internet; https://www.unian.ua/techno/gadgets/offlayn-mesendzheri-yak-spilkuvatisya-bez-internetu-11715730.html