До уваги суб'єктів господарювання, підприємств всіх форм власності, що здійснюють діяльність у сфері поводження з пестицидами та агрохімікатами!

Дата: 05.02.2021 14:08

З метою недопущення порушень санітарного законодавства під час проведення польових робіт та виникнення скарг будь-якого характеру, Первомайське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області наголошує на необхідності забезпечити контроль за дотриманням законодавства під час проведення польових робіт та застосування засобів захисту рослин в межах наданих повноважень, а саме:

- забороняється провадження господарської діяльності з торгівлі та використання пестицидів та агрохімікатів до їх державної реєстрації, дозволяється використовувати лише ті засоби захисту рослин, які ввійшли до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»;

-зберігання пестицидів на складі допускається тільки після отримання санітарного паспорта, паспортизація складів здійснюється щорічно;

- завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарства повинна сповіщати населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, терміни і методи застосування пестицидів (наприклад, інформуючи про це в місцевій пресі, по радіо тощо);

- у період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи;

- при вентиляторному обприскуванні зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням - 300 м;

- всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10.00) і вечірні (з 18.00 до 22.00) години при мінімальних повітряних потоках.

Відповідальність за порушення санітарних норм під час зберігання і застосування пестицидів і мінеральних добрив передбачена статтею 42 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також ст.325 Кримінального кодексу України.