Олексіївська сільська територіальна громада

Харківська область, Лозівський район

Звіт старости Трійчатівського старостинського округу про проведену роботу за 2024 рік

Дата: 22.01.2025 00:09
Кількість переглядів: 5

    З В І Т

ПРО  РОБОТУ СТАРОСТИ  ТРІЙЧАТІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО  ОКРУГУ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ОЛЕКСІЇВСЬКОЇ  СІЛЬСЬКОЇ РАДИ КОБЕЛЄВОЇ  ТЕТЯНИ  ВІКТОРІВНИ  ЗА 2024 РІК

Фото без опису

Доброго дня! Шановні присутні!

   Рада вас бачити, дай Боже здоровими, та закликаю всіх в ці часи самім триматись в спокої та утримувати спокій у ваших родинах, це дуже важливо для всіх нас.

 Керуючись Конституцією та Законами України, актами Президента України, Постановами Кабінету Міністрів України, Регламентом роботи Олексіївської сільської ради, ст. 54 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про старосту, звітую про роботу старостинського округу за 2024 рік.

Що стосується організаційних питань.

За посадою я є членом виконавчого комітету Олексіївської сільської ради:

- приймаю участь у засіданнях виконкому, сесіях сільської ради,

апаратних нарадах, комісіях ради;

- виконую доручення сільського голови, його заступників, звітую

про їх виконання;

- приймаю участь у семінарських навчаннях.

   Маю сторінку «Трійчатівський старостинський округ» в Фейсбуці, де за 2024 рік було зроблено 52 публікації, більшість з них підтверджувались фотоматеріалами.

   Для забезпечення внутрішньої роботи старостинського округу:

-налагоджена систематизація документації та ведення

діловодства відповідно до номенклатури справ;

-всі вхідні документи оброблені та зареєстровані, надані письмові відповіді та інформації про їх виконання.

  Створена база даних всіх категорій громадян, пільговиків та ВПО.

  На початок року проведений погосподарський облік домогосподарств, внесені зміни даних та складена щорічна форма звіту № 6 - сільрада.

  На особистому прийомі старостою зареєстровано 84 громадянина. Видано 252 довідки різного характеру, 5 характеристик, 4-виписки з погосподарських книг, зареєстровано 5 пакетів документів з приватної власності на майно.

   Перед входом в старостинський округ оформлений стенд з графіком прийому громадян сільським головою, заступниками, старостою, оприлюднений Закон України «Про звернення громадян».

   Всі Ваші звернення приймаються та своєчасно надаються до розгляду сесії, виконкому, або до посадових осіб Олексіївської сільської ради. Наданих з порушенням строку не було.

   В звітному році найбільш звернень стосувалось питань надання матеріальної допомоги у зв’язку з хворобою, проведенням операцій, лікуванням в період реабілітації, важким матеріальним становищем, про надання компенсацій тим, хто надав житло ВПО за програмою «Прихисток», та на придбання деревини паливної.

СТАТИСТИЧНІ СПОСТЕРЕЖЕННЯ.

  Це підрахунки, які вміщує Паспорт старостинського округу, який складається на початок кожного року, має 21 розділ з статистичних даних та текстової інформації.

  До старокругу входить 1 населений пункт – с-ще Трійчате.

  Загальна його територія складає - 110,74 га,

  Зареєстрованих за місцем проживання у нас – 677 чоловік, плюс 40 чоловік фактично проживають без реєстрації.

  Зареєстровано ВПО 217 чоловік.

  Чоловіків - 336,

  Жінок – 341.

  Дітей до 18 років – 109, в т.ч. дошкільного віку - 30, шкільного віку – 91. Дітей ВПО – 63.

  Пенсіонерів - 187, в тому числі інвалідів всіх груп – 57, на жаль їх збільшилось на 5 чоловік, працездатних – 375, безробітних – 86, самотніх людей 9.

  За 2024 рік за реєстрацією місця проживання у нас прибуло 19 чоловік, вибуло 2 чоловіка, померло 5 чоловік, народжено 6 дітей, це найбільший показник по громаді, я навіть їх перелічу (Збукер Олександр, Панасюк Мирослава, Шкурат Богдан, Митрофанова Вікторія, Гуров Владислав, Гончарова Аріна). Під час війни, в ці надзвичайно тяжкі часи у нас народилось 11 діточок, 6 дівчаток та 5 хлопчиків, в 2022 році - 1 дитина, в 2023році – 4. Висловлюю їх батькам, особливо мамочкам слова вдячності за сміливість та рішучість.

  Рахується 326 об’єктів погосподарського обліку. Що стосується житлового фонду, з них:

  •   Обладнано водопроводом - 263, гарячим водопостачанням -245, опалюються природним газом -276, пічним - 50 домоволодінь.

    Загальна площа житлових приміщень складає 20866 кв.м., житлова площа – 12594 кв.м..

   Мені дуже приємно доповісти, що в 2024 році, сільською радою приділена увага стану покрівель житлового фонду, і у нас проведена заміна покрівлі житлового двоповерхового будинку 18-а по вул.Харківська. Такої роботи вже не проводилось багато років. Всі мешканці будинку задовольні і на 2025 рік також заплановано ремонт покрівлі житлового будинку №2 по вул. Східна буд.2.

   В підсобних господарствах наших громадян утримується живність: ВРХ -немає , свиней - 12, кози -6, кролів 56, бджолосімей 134 , птиці 2055 голів.

   На території функціонують : старостинський округ, сільський клуб, бібліотека, пересувне поштове відділення, ФАП, 3 магазина, виїзна торгівля.

Закладу освіти немає, наші діти навчаються в режимі онлайн в Берецькому та Троїцькому ліцеях.

Працюють 3 фермерських господарства, 2 ФОПа, та приватне підприємство КВФ «Таір».

Основний напрямок спеціалізації - вирощування, переробка сільськогосподарської продукції та її автоперевезення.

У СФЕРІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ТА НАДАННІ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

  Наша робота з адміністратором ведеться у постійному зв’язку з відділом соціального захисту населення, ЦНАПом ЦНСП Олексіївської сільської ради, ПФУ.

  Маю особистий електронний ключ для обслуговування населення в Програмі « Реєстр територіальної громади», відповідно якому в 2024 році за заявами громадян були проведені 4 зняття з реєстрації, 20 реєстрацій місця проживання та 4 реєстрацій новонародженої дитини та оброблено 18 операцій за вхідними повідомленнями Реєстру про реєстрацію та зняття з реєстрації громадян. Видано 70 Витягів з реєстру про місце проживання та 3 довідки за ф.16, це про колишнє проживання.

  Державний реєстр наприкінці 2024 року та на початку 2025 року не працює в результаті пошкоджень від російської агресії по всій Україні.

  Адміністративні протоколи про правопорушення паспортного режиму не складалися.

 Працюємо в Програмі «Соціальна громада», Портал Пенсійного фонду, Єдина інформаційна система соціальної сфери, Державний реєстр нерухомого майна.

  В звітному році було сформовано 431 Витяг з реєстрів про право власності на нерухоме майно. Це велика кількість, ми обслуговували не тільки наших мешканців , а і мешканців с.Берека та допомагали нашим державним реєстраторам.

 Сформовано 34 справи на допомогу малозабезпеченим родинам, субсидій (13), пільг УБД, родинам військових, ( 11), при пораненні ( 3), допомог одиноким матерям (4), матеріальних допомог ВПО - 26, та 2 допомоги «Пакунок малюка».

  Складено 36 актів обстежень умов проживання для призначення різних видів соціальної допомоги, яка надається з місцевого бюджету Олексіївської сільської ради.

 Ведемо роботу з надання послуг: перукаря, соціальне таксі.

 Займаємось організацією видачі гуманітарної допомоги, новорічних подарунків. До речі подарунки завжди добрі і подобаються нашим дітям.

  Громадяни, які потребують сторонньої допомоги, охоплені соціальним працівником – це у нас Мовсесян Арміне Айківна , вона надає послуги 8 громадянам.

  Всі наші мешканці мають можливість скористатися безоплатними послугами соціального автобусу 3 рази на тиждень ( понеділок, середа, субота).

ВЧИНЕННЯ НОТАРІАЛЬНИХ ДІЙ

  Всього вчинено 30 нотаріальних дій, це:

- засвідчення справжності підпису на документах,

- оформлення доручень,

- посвідчення заповітів,

- видача дублікатів документів.

  Ведеться реєстр нотаріальних дій, алфавитні книги та відповідні справи.

  Всі дії реєструються в Харківському ДП «Інформаційний центр», це дуже важливо, бо без цієї реєстрації людина не зможе оформити спадщину.

 По закінченню року справи готуються до архіву на постійне зберігання.

РОБОТА З ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИМИ

  Відповідно до Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, розміщений стенд з матеріалами для військовозобов’язаних.

  Складений банк даних, щодо військовозобов’язаних, воїнів АТО, строкової служби, контрактної служби, офіцерів запасу, тощо.

  Організований пункт Незламності в старостинському окрузі.

  На виконання листів, розпоряджень Лозівської районної військової адміністрації, першого відділу Лозівського РТЦК та СП, Олексіївської сільської ради, ведеться оповіщення призовників про виклик до РТЦК з метою поновлення даних та обліку військовозобов’язаних, складаються акти оповіщення, повідомлення про їх вручення за особистим підписом військовозобов’язаного.

   Долучаємось разом з Вами до надання всілякої допомоги ЗСУ.

- продуктами харчування, засобами гігієни, медицини, випічкою, домашніми закрутками;

- нашими дітками було зібрано шляхом колядування 3800 грн..

  Ми попрацювали з аграріями, виходцями, підприємцями, працюючим контингентом, по збору коштів для наших захисників.

  Всіх дуже дякуємо всім їм за перераховані кошти фронту через наших волонтерів Олексіївської громади.

  Не так легко збирати таку допомогу, ми розуміємо що людям важко, але на жаль війна триває, і вимагає і далі роботу цю продовжувати. ( навести хоч останні приклади).

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я та інші сфери обслуговування

  В звітному році наш ФАП перейшов на обслуговування до «Медичної Зірки.Харків», вже ви всі знаєте про це.

  Ми поступово заключаємо декларації з її лікарями, щоб дати можливість розпочати роботу сімейного лікаря та нашої медичної сестри Бережної Тетяни Юріївни в повному обсязі.

  Багато декларантів, тобто Вас, неодноразово були на прийомі, вже знають свого лікаря та лікарі були вдома у хворих, які не можуть самостійно відвідати медзаклад. У нас 7 ліжачих, і ми використовємо і наше авто, щоб охопити всіх.

  Про прийом населення лікарями, ми завжди інформуємо населення. Маємо 105, задекларованих осіб.

  Робота в цьому напрямку триває.

  Наш ФАП має всі шанси налагодити роботу на краще, осучаснити її.

  Там у нас тепло, кожний пацієнт може роздітись, працює опалювач Харченко Сергій, якого ми прийняли на опалювальний період.

  Дрова завозяться регулярно в достатній кількості нашим відділом благоустрою.

  На зимовий період в ФАПі організований пункт обігріву.

 Поряд зі старостинським округом працює переcувне відділення зв’зку. В середу та суботу поштовий працівник на автомобілі забезпечує наших людей послугами.

 В приміщенні колишньої пошти 2 рази на тиждень працює Саприкіна Наталя, яка приймає від населення плату за електроенергію з водопостачання, воно також охоплено опаленням. Вона ВПО, але фактично вже наш мешканець.

  Торгівля - на нашій території працють ФОП Ткаченко Віктор Миколайович, це магазин на ст.Трійчате, автолавка ФОП Шевченко Ольга Анатоліївна, 2 рази на тиждень (пн, пт).

ФОП Анісімова Світлана Вікторівна, магазин «Тройка», торгівельний павільон ФОП Кладько Олександр.

  Вони надають робочі місця 4 жінкам, з них 3 місцевим та 1 ВПО.

  Пожежна безпека – в звітному році на території було 7 викликів пожежної охорони. Для порівняння в 2022 році було 2 виклики,  в 2023 році таких викликів не було.

(В результаті у нас згоріли на кладовищі туалет, шифер, дерев’яні хрести, робітники з благоустрою гасили рано вранці пожежу на території фруктового саду, а зовсім рядом водонапірна башта. Дзвінки то вночі то в вихідні не давали людям працювати в полі. А хтось в цей час підпалює і просто розважається).

  Щодо співпраці з відділом поліції : зараз у нас працює дільничний поліцейський БІГУН Владислав Петрович.

  На всі звернення від населення старостинського округу він оперативно реагує та вирішує питання. З службових питань він до нас приїзджає, або працює в телефонному режимі.

СФЕРА КУЛЬТУРИ, СПОРТУ

  Культурні заходи у нас проходять на належному рівні. Ви спостерігаєте роботу наших дівчат з дітками в ФБ, знайомитесь з фотоматеріалами.

  Сьогодні массу добрих відгуків надо сказати Благодійному фонду «Право на захист». Вони забезпечили наш клуб сучасними меблями, оргтехнікою, шторами, побутовою технікою. В стінах клубу зараз така тепла атмосфера, відчуваєш домашній затишок, і головне дуже задоволена малеча, граючись на підлозі та дивлячись телевізор.     Спілкуючись, тут можно попити чай, каву.

​​​​​​​  Цікаві Новорічні казкові заходи запам’ятались і дітям і дорослим. Приємно що діти захоплені малюванням, у них тут ціла папірна майстерня, до якої діток заохочують Кобелєва Дар’я, та бібліотекар Ніколаєнко Олена. Вона також працевлаштована з категорії ВПО. Разом у них все непогано виходить, вони добре розуміють що наші діти заслуговують якоїсь радості. З нашого боку підтримка є у всьому, звертаються дівчата допомогти, ми надаємо благоустрій для клубу, для поїздки в Олексіївку, наш водій Сергій Михайлович завжди відвезе.

  Ви бачите, що в фойє є зміни, керівництво Олексіївської сільської ради зробили ремонт, облаштували безпечний доступ до твердопаливного котла, клуб також забезпечений дровами.

  Декілька слів про спортивне життя.

 Футбольна команда продовжує приймати участь у футбольних матчах. Наші хлопці та дівчата на спортивному майданчику біля клубу встановили пристрої для волейболу, Абалмасов Данило з молоддю благоустроїли територію і проводили волейбольні ігри.

  Всім дуже до душі був спортивний місячник, де проводились дуже цікаві зустрічі, різні спортивні ігри та змагання, я декілька разів була присутня та змагалась в шахах та бадмінтоні.

  Наші культпрацівники та спорсмени постійно задіяні у житті громади. Позитивно, що ростуть свої боксери, волейболісти (Клименко Давід, Аушева Марія).

ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ

  У нас одна громадська організація Рада ветеранів, її очолює Полянська Неля Миколаївна. Ми часто спілкуємось, вона опікується нашими ветеранами, доводить до їх відома необхідну інформацію, поздоровляє з днем народження. Разом з нею наша невеличка делегація були присутні на врочистому заході до дня людей поважного віку в сусідній Біляївській громаді, який проходив в дуже теплому колі.

   До речі щодо добросусідства громад.

 Ми вже не один рік спілкуємось з нашими колегами з Китайгородської громади Хмельницької області. Олексіївською громадою була надана можливість нашим дітям відпочивати в її мальовничих місцях. Голова та представники їх громади були в нашій громаді з вивченням досвіду, а в звітному році наш голова Анатолій Анатолійович відправив всіх старост також вивчити їх досвід.

  Дуже необхідний і цікавий захід, ми відвідали 5 старостатів, іхні об’єкти соціальної сфери, приватні виробництва. Люди дуже працьовиті, згуртовані від малого до старого, цінують історію, працюють музеї, сільські клуби не розбиті, але коли я презентувала свій старостинський округ і вони почули що у нас селище газифіковане і є центральний водогін, пішов шум в залі як це може бути в селі. Так, ми бачили як вони доглядають за колодязями, вони для них як святі ікони, бо возять на прицепах собі воду.

  Ну і менталитет у них набагато інший.

  Хоча послуги ЦНАПів і такі соціальні послуги, як в нашій громаді, вони на місцях ще не надають, і багато чого іншого.

Так що треба цінувати що маємо.

БЛАГОУСТРІЙ.

1. Дороги

Робота ведеться в тісному зв’язку з відділом благоустрою Олексіївської сільської ради.

На території с-ща Трійчате затверджено 9 назв вулиць.

7 з них мають асфальтове покриття.

Коли виникає потреба посипки доріг від ожеледиці або чистки їх від снігу, звертаємось до аграріїв, але ускладнюється питання в наданні працівників у зв’язку з обліком чоловіків в РТЦК, в господарствах немає трактористів.

2. Вуличне освітлення

По селищу встановлено 63 ліхтаря вуличного освітлення

та знаходиться 5 електричних підстанцій.

  Світомаскування припинено, наприкінці звітного року ми знов використовуємо вуличне освітлення. Але відновлено воно ще не повністю. Немає по вул.Східна, Залізнична, Підстанція.

  Приймаємо звернення від населення, надаємо заявки, згідно яких проводиться заміна ліхтарів та їх ремонт.

1. Роботу щорічної акції «За чисте довкілля» та суботники з благоустрою в 2024 році ми проводили з працівниками з благоустрою Олексіївської сільської ради – це Саприкіна Наталя, Глєбова Тамара, Крачковська Олена, Лавренюк Ольга, Цвєтков Олег.

2. Вони проводили прибирання території біля сільського клубу, на спортивному майданчику, доглядали за квітниками, наводили порядок біля громадських колодязів, пофарбували дитячий майданчик;

- зробили ремонт в під’їзді старокругу ;

- провели роботи з встановлення дровнику, виготовлення дверей

до нього, прибирали підвезені дрова;

- видаляли порослі біля трансформаторних підстанцій;

- з доски, що залишилась після ремонту покрівлі будинку, зробили

та встановили кришки на водопровідні колодязі.

- допомогали чистити каналізацію.

3. Чистили посадку по вул. Харківська, робили побілку дерев, бордюр.

  Найтяжчою ділянкою роботи була чистка порослі біля автомобільних доріг та територія посадки при в’їзді в селище.

  Жінкам особливо прийшлось важко, серед них 1 тільки чоловік, але зробили, дякую всій команді, хоч швидко заростає але якийсь час постоїть світла дорога, да і всім водіям на користь.

4. Проведено обкос санітарної зони біля артезіанської скважини.

5. Трактор Олексіївської сільської ради двічі проводив обкос обочин доріг по селищу.

6. Дякуючи нашим аграріям, ми ліквідували самі найбільш злощасні довголітні стихійні звалища по вул. Східна, біля сільського клубу, біля колишньої нафтобази, біля ст.Трійчате.

  За графіком у нас 2 рази на місяць ( середа ) працює сміттєвоз, начебто всі привчились.

 Але залишаються ще територія колишнього дитячого садка та посадка понад Підстанцією.

  Ми з поліцейським обстежили ці території.

  Виявили там місця, де господарі зробили вирубку порослі, і тримають порядок, сміття своєчасно прибирають, але ж не всі.

  Я особисто обстежила Підстанцію, там теж дуже є показово тримають території посадки Гранкін Микола, Горбань, Салацькі, Лисун та майже всі. Але з селища наші машини везуть сміття в посадку понад полем, залізниця звертається з листом до Олексіївки.

7. Не можу не подякувати всім господарям, хто тримає свої прибудинкові території в квітах і порядку.

ВОДОПОСТАЧАННЯ.

Це наш водопровод та 5 громадських колодязів.

Працює 1 артезіанська скважина, 1 башня Рожновського.

Подача води відбувається глибинним насосом.

Обслуговує його Олексіївський «Агро-комунгосп».

Станом на сьогодні налічується 442 водокористувача.

20 домоволодінь не мають підводу, 28 мають інший водогін,

19 мають особисті скважини.

 В 2024 році двічі проводили заміну глибинного насосу, ліквідовували пориви та інші проблеми.

 Ми закупили за гроші, що залишились після чистки каналізації, 5 оцинкованих ведер для громадських колодязів, роздали їх відповідальним господарствам щоб на час потреби їх використовувати. ​​​​​​​

 Хочу подякувати всьому колективу за сумісну працю на протязі року, та всім мешканцям, хто надавав зварку, сам був зварювальником, хто допомагав чистити каналізацію.

Нашим депутатам, які не лишають нас сам на сам.

  Про плани та бажання на майбутнє зараз важко казати, у всіх одне бажання щоб настав мир.

 А поки треба дякувати нашим захисникам за кожен спокійний день, за їх мужність і героїзм, молитись за їх життя та успіхи у виконанні бойових завдань.

Дякую за увагу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних