Втеча з дому — це найчастіше протест дитини.
18 січня поліцейський розшукали неповнолітню дитину, який пішов з дому через непорозуміння з родичами. Наразі з дитиною все добре, дитина повернута батькам, жертвою протиправних дій не став.
Важливо!
Більшість дітей, які залишають свої домівки, — це підлітки. Під час перевірки причин та обставин залишення ними осель з’ясовують, що більшість дітей тікають з дому через сварки та непорозуміння з родичами. Дорослі не завжди вчасно чують думку дітей, їхні бажання та потреби, не зосереджують увагу на зміни у поведінці.
Розшук дітей є пріоритетним, адже, опинившись на вулиці, дитина в будь-який момент може потрапити до рук зловмисників чи вчинити необдуманий ризикований вчинок.
Причини, які можуть підштовхнути дітей втекти з дому можна поділити на три групи з різними витоками та підґрунтям. Зокрема:
-
несприятливі умови вдома та реакція на їхнє погіршення
-
сімейні сценарії, які використовує дитина і відтворює
-
прикордонні розлади або ознаки психіатричних розладів
Тривожні дзвоники, які свідчать про бажання втекти. Якщо у дитини реальний намір піти з дому, вона про це не скаже. Якщо дитина постійно говорить про це, то найімовірніше, це маніпуляція, яка може закінчитися реальною втечею, але тільки в тому випадку, якщо причина конфлікту не розв'яжеться найближчим часом.
Як батькам уникнути втечі дитини та як найкраще будувати стосунки з підлітками
Необхідно будувати теплі та відкриті стосунки з дітьми. Кожного дня цікавтеся, що сьогодні було найрадіснішим, а що засмутило, питайте про емоції, про почуття, як дитина почувається, що цікавого в неї сьогодні сталося і чим би вона хотіла поділитися з вами.
Як поводитись, коли дитина повернулась додому
Вважливим є тактильний контакт, адже тоді дитина відчує батьківське тепло. Дитину потрібно обов'язково обійняти, нагодувати та дати їй виспатись і відпочити. Також важливо дати час собі та дитині заспокоїтися.