Остерігайтесь переохолодження
Постраждати від переохолодження можна навіть при плюсовій температурі. Зокрема, погодні умови з температурою нижче +7 °C вважають такими, що можуть спричинити проблеми зі здоров’ям.
☝️ Холод згубно впливає, у першу чергу, на дрібні кровоносні судини людини. Судини в кінцівках звужуються, щоб зберегти тепло. Саме за рахунок цього приплив крові до внутрішніх органів збільшується та підтримується внутрішня стабільна температура тіла. Першими замерзають пальці рук та ніг, а також вуха та ніс – вони найменше захищені через те, що в них тонкий жировий прошарок. При переохолодженні температура тіла знижується до 35 °C і нижче.
✔️ Обмороження – це місцевий вплив холоду, найчастіше на кінцівки: ноги, пальці ніг і рук, ніс, вуха, щоки. Поверхневе обмороження, при вчасному зігріванні та наданні необхідної допомоги, має зворотній характер. Натомість глибші ураження потребують медичної допомоги. Для встановлення важкості обмороження необхідним є огляд лікаря.
✅ Як попередити переохолодження?
-
Одягайтеся багатошарово: користуйтесь термобілизною, одягніть на себе кілька предметів одягу.
-
Захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте вдягати рукавички, а ніс та вуха захищати шарфом, шапкою, піднятим коміром.
-
Вiзьмiть запасний одяг, якщо плануєте провести цілий день на морозі. Іноді достатньо змінити мокрий одяг на сухий, щоб уникнути переохолодження.
-
Не виходьте на мороз голодним. Обов’язково добре поїжте, краще висококалорійне.
-
Заходьте кожні півгодини-годину у тепле приміщення, якщо ви проводите тривалий час на вулиці.
-
Якщо можливо, візьміть із собою термос з гарячим чаєм або какао.
-
Працюйте руками, рухайте ними, щоб посилити кровообіг у судинах. Так само рухайте пальцями ніг. Можна пострибати з ноги на ногу.
-
Не перевтомлюйтеся. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню.
-
Стежте за прогнозом погоди.
✅ Перша допомога при переохолодженні:
-
Зігрійтеся, посидьте у теплому приміщенні кілька годин, поїжте.
-
Обов’язково пийте якомога більше теплих напоїв. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові.
-
Не застосовуйте для відігрівання гарячу воду, відкритий камін, нагрівач, адже таким чином можна погіршити стан шкіри, зробити ушкодження глибшим.
-
У разі обмороження не можна чіпати обморожені ділянки тіла. При необхідності прийміть знеболювальні ліки та негайно зверніться по кваліфіковану медичну допомогу.
😃 Бережіть себе і будьте здорові за будь-якої погоди!