СКАЖЕМО – “НІ” НАСИЛЬСЬВУ НАД ДІТЬМИ!
Родина – найдорожче, що є у кожного із нас. Це затишок і тепло, любов і повага. На жаль, останнім часом в Україні спостерігається негативна тенденція зростання випадків насилля та жорсткого поводження з дітьми з боку родини. Все частіше ми дізнаємося про жахливі випадки знущання над дітьми в сім’ях, проявлення над ними насильства та експлуатації. Жорстокість по відношенню до дітей та зневага їхніми інтересами мають різні форми і прояви, але завжди призводять до серйозних проблем зі здоров’ям та розвитком дитини, нерідко несуть загрозу її життю. Враховуючи важливість і актуальність проблеми соціального захисту дітей, попередження бездоглядності, жорстокості, насильства в сім’ї органи виконавчої влади та місцевого самоврядування приділяють цим питанням особливу увагу. Для забезпечення захисту дитини від усіх форм фізичного, сексуального, економічного та психологічного насильства, недбалого й жорстокого поводження, реалізації права дитини на свободу, особисту недоторканність та гідність вживаються заходи щодо скоординованої роботи структурних підрозділів відповідальних за реалізацію державної політики захисту дітей, у тому числі від домашнього насилля, проводяться превентивні заходи.
В межах чинного законодавства службами у справах дітей, центрами соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, органами соціального захисту населення, закладами та установам охорони здоров’я, освіти, органами національної поліції вживаються відповідні заходи для забезпечення своєчасного реагування та недопущення в сім’ях випадків насильства над дітьми, проводяться спільні виїзди в сім’ї з представниками правоохоронних органів, складаються відповідні протоколи, акти обстеження житлових умов тощо. Безперечно, проблема попередження насильства в сім’ї є надзвичайно складною і об’єднує в собі безліч взаємопов’язаних аспектів – соціальних, юридичних, економічних, медичних, психологічних, політичних. Тому для її подолання необхідно застосовувати в комплексі заходи правового характеру, соціальну допомогу, превентивні, виховні та просвітницькі потенціали впливу. Усвідомлюючи значимість цієї проблеми, сільська рада звертається до кожного жителя громади та закликає вас не бути байдужими до сліз та болю дитини, яка потерпає від насилля у своїй сім`ї.
Подолати таке потворне явище, як насильство в родині, можливо лише за умови об’єднання зусиль державних органів та установ, місцевого самоврядування, громадських організацій, а головне – кожної небайдужої людини. Кожен з нас має сказати «ні!» насильству над дітьми у сім`ї. Бо це саме те місце, яке має бути місцем безпеки, де тебе поважають, де можна нікого не боятися! Пам`ятайте завжди – можливо ваш дзвінок стане вирішальним у порятунку дитини від домашнього насильства.