29 листопада – Міжнародний день захисників прав жінок
На жаль, не кожна жінка може відразу розпізнати, що в її сім’ї відбувається насильство. Зазвичай до такого типу відносин приходять з часом, коли накопичуються образи і невирішені конфлікти. Психологи виділяють 3 фази будь-якого циклу насильства:
1.Напруга – окремі спалахи образ.
2.Гостре насильство – сплеск напруги в самій негативній формі.
3.”Медовий місяць” – вибачення і запевнення в любові, а потім … все починається з початку.
Що ж робити, якщо у вашій сім’ї відбувається той чи інший вид насильства?
Не дозволяйте ні собі, ні комусь іншому впливати на ваше життя оточуючих таким способом. Бережіть один одного!
Насильство в сім’ї: не п’є, не б’є, а життя немає!
Говорячи про домашнє насильство ми часто забуваємо про те, що воно буває не тільки фізичним. Але від цього не менш страшно.
Іноді всі заздрять: ще б пак, не чоловік, а золото! Заробляє пристойно, не п’є, душа компанії. Ніхто навіть не підозрює, що, переступаючи поріг будинку, він перетворюється на справжнє чудовисько. “Ні, він мене не б’є, жодного разу навіть пальцем не торкнув, – запевняє жінка, – ось тільки забороняє все: виходити з дому без потреби, спілкуватися по телефону і ви змушені вимолювати його дозволу навіть для того, щоб поїхати в гості до мами! Кожен день виділяє на харчування певну суму – і ні копійки більше. Потім вимагає докладний звіт, куди витратила. У разі побоїв є надія пригрозити гвалтівнику зверненням до поліції. А як вплинути на психологічного тирана? У законі є стаття, яка карає за економічний і психологічне насильство, та ось тільки довести, що воно мало місце в сім’ї – дуже складно. Жінки досить часто навіть самі не розуміють, що те, що відбувається з ними – це насильство. Якщо не припинити спроб психологічного тиску на особистість, за ними в слід наступить фізична розправа або сексуальне насильство.
Ні в якому разі не можна ігнорувати ці перші “дзвіночки” неблагополуччя в сім’ї!
Найчастіше самій жінці досить важко впоратися з проблемою насильства в сім’ї. Ви потрапили в схожу ситуацію? Не сидіть склавши руки. Звертайтеся до відповідних органів та установ, на які покладається здійснення заходів попередження насильства в сім’ї.