Олексіївська сільська територіальна громада

Харківська область, Лозівський район

Інформація щодо діяльності Комунальної установи Харківської обласної ради «Кризовий соціальний центр для жінок»

Дата: 04.05.2023 10:55
Кількість переглядів: 835

Інформація щодо діяльності Комунальної установи

Харківської обласної ради «Кризовий соціальний центр для жінок»

 КУ ХОР «Кризовий соціальний центр для жінок» є спеціальною соціальною установою для тимчасового перебування жінок, які потрапили в складні життєві обставини, спричинені звільненням із місць позбавлення волі, потраплянням в ситуації торгівлі людьми, постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

До складу Центру входить два структурні підрозділи:

  1. Притулок для жінок, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, торгівлі людьми, що є спеціалізованою службою підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, торгівлі людьми.

Основними завданнями Притулку є:

  • забезпечення місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування постраждалих осіб;

  • надання постраждалим особам за місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування комплексної допомоги (психологічних, соціально-побутових, соціально-медичних, інформаційних та інших послуг) на основі оцінки їх потреб та індивідуального підходу до особи з урахуванням віку, статі, стану здоров’я та соціального становища.

Право на влаштування до Притулку має:

  • повнолітня особа жіночої статі, яка постраждала від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, торгівлі людьми, що зареєстрована або фактично проживає в Харківській області та  направлена до Притулку структурними підрозділами міських рад, районних державних адміністрацій Харківської області та м. Харкова або органів місцевого самоврядування, до повноважень яких належить здійснення заходів у сфері запобігання та протидії насильству, уповноваженими підрозділами органів Національної поліції, центрами соціальних служб для сім′ї, дітей та молоді, мобільними бригадами соціально-психологічної допомоги постраждалим особам;

  • постраждала особа жіночої статі, яка не досягла повноліття, але перебуває (перебувала) у зареєстрованому шлюбі;

  • дитина у разі її прийняття до Притулку разом з матір’ю  або особою, яка її замінює. 

Для зарахування до Центру постраждала особа має надати:

- направлення, видане постраждалій особі одним із суб’єктів (структурним підрозділом міських рад, районних державних адміністрацій Харківської області та м. Харкова або органів місцевого самоврядування, до повноважень якого належить здійснення заходів у сфері запобігання та протидії насильству, уповноваженим підрозділом органів Національної поліції, центром соціальних служб для сім′ї, дітей та молоді, мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги постраждалим особам). Форма направлення додається;

  • паспорт, ідентифікаційний код. За наявності дитини надати свідоцтво про народження малолітньої дитини або паспорт неповнолітної дитини та ідентифікаційний код;

  • флюорографіюінкам);

  • довідку про епідеміологічне оточення;

  • виписки із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (Форма 027/о), за бажанням, для більш якісного бслуговування в лікарні. 

На місцевому рівні координатором з питань протидії домашньому насильству є Управління соціального захисту населення, суб`єктами взаємодії та соціальними партнерами: представники місцевих підрозділів Національної поліції, Центри соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, Територіальні центри обслуговування (надання соціальних послуг), бюро вторинної безоплатної правової допомоги, заклади освіти, охорони здоров`я.

Постраждала особа може звернутися до зазначених організацій, всі вони взаємодіють між собою, але найбільш оптимальний варіант: звернутися до місцевого управління соціального захисту населення, відповідальна особа якого надасть консультацію та підготовить пакет документів для направлення до Притулку за потребою. 

Строк перебування постраждалої особи у Притулку три місяці. У разі потреби,  за результатами виконання плану індивідуальної роботи з постраждалою особою, строк її перебування у Притулку може бути продовжено до шести місяців.

2. Відділення соціальної адаптації звільнених жінок, діяльність якого спрямована на поступове повернення осіб жіночої статі, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк,  а також звільнені від подальшого відбування зазначених видів покарань на підставах, передбачених законом, до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві шляхом надання їм соціальних послуг та сприяння в отриманні іншої допомоги з урахуванням індивідуальних потреб.

Відповідно до Порядку взаємодії  установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, затвердженого наказом Міністерства юстиції України, Мінсоцполітики України, Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства внутрішніх справ України від 03.04.2018 №974/5/467/609/280, згідно  Положення, яким у своїй діяльності керується Центр, до Відділення приймаються звільнені особи жіночої статі, які є громадянами України, мешканками м. Харкова або Харківської області (мають відповідну реєстрацію місця проживання) чи  м.Харків або Харківська область є попереднім місцем проживання, старше 18 років, які звернулися до керівництва виправної колонії під час проведення підготовки їх до звільнення, а також до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення протягом шести місяців після звільнення з установ виконання покарань, та які втратили соціально-корисні зв’язки, мають труднощі у влаштуванні на роботу, мають можливу загрозу негативного впливу з боку оточення.

До Відділення можуть прийматися також  звільнені жінки, які є:

- іноземними громадянками чи особами без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України;

- переміщені особи з тимчасово окупованих територій;

- громадянами України, які не мають реєстрації місця проживання в жодній з областей України та житла у власності, до якого могли б повернутися (про що мають бути підтверджуючі документи).

Звертаємо Вашу увагу, що оформлення звільнених осіб до Центру, які не є мешканками  Харківської області, можливе на підставі передачі  коштів до бюджету Харківської області міжбюджетного трансферу з обласного бюджету того регіону, де  звільнена особа проживала/перебувала до позбавлення або обмеження волі, відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад».     

Прийняття до Відділення здійснюється згідно із направленням ДСЗН ХОДА.

Документи для прийняття особи до Відділення Центру подаються Департаменту адміністрацією виправної колонії, з якої звільняється особа, або структурним підрозділом з питань соціального захисту населення чи уповноваженим органом з питань пробації, у разі самостійного звернення до них звільненої особи на підставі:

- особистої заяви особи, яка виявила бажання бути зарахованою до Відділення Кризового соціального центру для жінок;

- повідомлення про звільнення (за наявності) за формою (додаток № 11), затвердженою наказом Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства внутрішніх справ України від 03.04.2018 № 974/5/467/609/280 (далі Наказ);

- інформаційної карти (за наявності) за формою (додаток № 12);

- копії паспорта громадянина України (за наявності);

- виписки із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14.02.2012 № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.04.2012 за № 661/20974 (далі  – Форма 027/о), у разі її відсутності – результати медичного огляду на туберкульоз та довідки від фтизіатра про можливість перебування у колективі;

- висновку соціального педагога (за наявності);

- довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);

- довідку про звільнення з місць позбавлення волі.

Термін перебування клієнтів у Відділенні визначається на основі оцінки потреб жінки, але не може перевищувати 6 місяців.

Для отримання комплексу соціальних послуг, в Центрі створені всі сучасні умови для комфортного перебування жінок, що включають: кімнати для проживання, кухню, їдальню, кімнату для прання, зал для проведення дозвілля та групових занять, зони для відпочинку та прогулянок з гойдалками, пісочницею, лавками, доглянутими клумбами, екзотичними та плодовими дерева, ягідними кущами, город та теплиці для вживання дітьми органічних продуктів.

Основною діяльністю Центру є надання комплексної допомоги жінкам, які опинились в складних життєвих обставинах спричинені звільненням з місць позбавлення волі, жертвам домашнього насильства та/ або торгівлі людьми. Для успішного вирішення завдань Центр забезпечує роботу з надання таких соціальних послуг: соціальна адаптація, соціальна інтеграція та реінтеграція, соціально-психологічна реабілітація, надання притулку, соціальний супровід,  консультування, інформування, представництво інтересів, посередництво.

Центром надається  допомога в оформленні документів, сприяння працевлаштуванню, допомога у зміцненні або відновленні родинних  та суспільно – корисних зв’язків, психологічна допомога, надання інформації з питань соціального захисту населення, сприяння в отриманні безоплатної правової допомоги, надання ліжко-місця з комунально-побутовими послугами, забезпечення харчуванням, за потребою одягом, взуттям, засобами особистої гігієни та іншим необхідним.

Центр працює цілодобово. Контактний номер телефону: 067-402-02-23.

Ел. адреса: krisis_center.oblrada@ukr.net

 

 

 

Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних