Олексіївська сільська територіальна громада

Харківська область, Лозівський район

Про дотримання Правил охорони електричних мереж та пожежної безпеки

Дата: 22.02.2021 15:46
Кількість переглядів: 312

Шановні  жителі та землевласники

Олексіївської сільської територіальної громади!

 

Харківський регіональний експлуатаційний центр (РЕЦ) відокремленого підрозділу «Північна електроенергетична система» ПрАТ «НЕК «Укренерго» звертається до жителів та землевласників з  важливого питання щодо дотримання вимог «Правил охорони електричних мереж», які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1997 №209 (далі - Правила) та Кодексу цивільного захисту України.

Правила запроваджено з метою забезпечення збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму і використовуються у разі проектування, будівництва та експлуатації електричних мереж, а також під час виконання робіт або провадження іншої діяльності поблизу електричних мереж.

Електричними мережами, які підлягають охороні згідно з Правилами, вважаються повітряні лінії електропередачі 110, 330кВ.

Згідно з вимогами статті 24 Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів» (далі – Закон), межі охоронних та санітарно-захисних зон об'єктів енергетики зазначаються в містобудівній документації, документації із землеустрою та кадастрових планах.

Власники і користувачі земельних ділянок, підприємства, що експлуатують об'єкти енергетики, повинні вживати заходів щодо охорони об'єктів енергетики та дотримання встановлених обмежень та обтяжень у використанні земель у межах спеціальних зон, передбачених документацією із землеустрою.

Спори щодо порядку використання земель у межах охоронних та інших зон об'єктів енергетики вирішуються в судовому порядку відповідно до Закону.

Розміри охоронних зон повітряних ліній електропередачі 110, 330кВ (ПЛ) встановлюються у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення на відстань 20 метрів для ПЛ 110кВ та 30 метрів для ПЛ 330кВ.

Уздовж переходів повітряних ліній електропередачі через водоймища (ріки, канали, озера та ін.) - у вигляді повітряного простору над поверхнею водоймища, обмеженого вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення для судноплавних водоймищ на відстань 100 метрів, для несудноплавних - на відстань, передбачену для встановлення охоронних зон уздовж повітряних ліній електропередачі, що проходять по суші.

Згідно з вимогами статті 18 Закону, земельні ділянки в межах спеціальних зон об`єктів енергетики не вилучаються (викупляються) у власників чи користувачів земельних ділянок, а використовуються з обмеженнями, визначеними пунктом 8 Правил. Відповідно до пункту 23 контроль за виконанням вимог Правил, здійснюється енергопідприємствами (власниками електричних мереж).

Нагадуємо, що в межах охоронних зон повітряних ліній електропередачі без письмової згоди Харківського РЕЦ, у віданні якого перебувають ці мережі, забороняється виконувати наступні дії:

 • будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт, знесення будівель та споруд;
 • здійснення всіх видів гірничих, вантажно-розвантажувальних, землечерпальних, підривних, меліоративних робіт, вирубання та висаджування дерев;
 • розташування польових станів, загонів для худоби, установлення дротяного загородження;
 • створення сміттєзвалищ, відкриття кар’єрів;
 • полив сільгоспкультур, складення соломи, дров та інших матеріалів;
 • розпалювання вогнищ, спалювання очерету, стерні та соломи;
 • розташування автозаправних станцій або інших сховищ паливно-мастильних матеріалів;
 • накидати на струмовідні частини об’єктів електричних мереж і наближення до них сторонніх предметів, підніматись на опори повітряних ліній електропередачі;
 • влаштовувати спортивні майданчики, ринки, зупинки громадського транспорту;
 • проводити будь-які заходи з великим скупченням людей, запускати спортивні моделі літальних апаратів, квадрокоптери;
 • переїзди сільгоспмашин та автомобілів поза шляхами під проводами діючої повітряної лінії електропередачі необхідно здійснювати в місцях найменшого провисання проводів (ближче до опори), при цьому частини механізмів повинні знаходитися в транспортному положенні;
 • забороняється обробка ґрунту в межах обвалування навколо фундаментів і відтяжок опор.

Враховуючи викладене вище, Харківський регіональний експлуатаційний центр звертається з проханням чітко виконувати наведені вимоги, що дозволить своєчасно постачати електричну енергію на підприємства та в оселі громадян.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь